شیر سرد کن کوچک,شیر سرد کن بزرگ,شیر سرد کن دو قلو,شیر سرد کن,شیر سرد کن استیل,شیر سرد کن صنعتی

شیر سرد کن صنعتی | شیر سرد کن استیل

 • یکشنبه 19 آبان 1398
 • 930 نفر

شیر سرد کن به مخازنی گفته میشود که جهت نگه داری شیر طراحی گردیده و علاوه بر خنک کردن و خنک نگه داشت شیر خام با چرخش مدوام شیرخام مانع از فساد شیر میگردد و در فروشگاه ها و لبنیاتی ها استفاده میشود.

شیر سرد کن چیست؟

شیر سرد کن به مخازنی گفته میشود که برای نگهداری شیر طراحی شده اند و علاوه بر خنک کردن و خنک نگه داشتن شیر با چرخش دائم شیر خام مانع فاسد شدن شیر میشوند.شیر سرد کن ها در مکان هایی مثل دامداری ها و دامپروری ها همچنین در ایستگاه های جمع آوری ها ، فروشگاه ها ، لبنیاتی ها و محل عرضه شیر خام و غیر پاستریزه همچنین کارخانه های تولید بستنی و کیک و کلوچه استفاده میشوند.

این شیر سرد کن ها در ابعاد ۱۰۰/ ۲۰۰/ ۳۰۰/ ۴۰۰/ ۵۰۰ لیتری تولید و عرضه میشود و میتواند شیر را تا ۴ روز سالم نگه دارد اما معمولا نگهداری شیر خام بیشتر از 72 ساعت امکان پذیر نیست.

این نوع شیر سرد کن ها  مطابق با استاندارد های  بهداشتی با استفاده از استیل استنلس مخصوص تولید شیر ساخته شده و با استفاده از جوش ارگون مونتاژ میگردد و از موتور های هندی و تایلندی در ساخت انها استفاده می شود.شیر سرد کن هم یکی از تجهیزات صنعتی است که شرکت یونیک در کنار تولید انواع یخچال صنعتی،آن را تولید و عزضه میکند.

انواع شیر سرد کن

 • شیر سرد کن لبنیاتی

فروشگاه های لبنیاتی وماست بندی ها نیاز به شیر سرد کن دارند تا شیر خام مصرفی خود را با استفاده از آن سالم وتازه نگه دارند.شیرسردکن فروشگاهی معمولا در ظرفیت های 100 لیتری ، 200 ، 300، 400 و 500 لیتری ساخته میشوند.بدنه این شیر سرد کن ها بر اساس استاندارد های بهداشتی از استیل استنلس ساخته میشود زیرا استیل هم زنگ نمیزند و هم در طعم و مزه و رنگ شیر تغییر ایجاد نمیکند.علاوه بر این در محل جوشکاری نیز از جوش میکس آرگون استفاده می شود تا بدنه شیر سردکن دچار پوسیدگی نشود.همچنین درون مخزن این سدتگاه ها همزن وجود دارند که باعث چرخش مداوم شیر در مخزن میشود.

علاوه بر این های شیر سرد کن های فروشگاهی به صورت ایستاده طراحی و تولید میشوند.

 • شیر سرد کن دامداری و دام پروری

ساختار این شیر سردکن ها کمی با شیرسردکن فروشگاهی متفاوت است.در دامداری ها و دام پروری ها،شیر خام را پس از دوشیدن از دام ها مختلف در شیر سرد کن هایی با ظرفیت بالای 1000 لیتر نگهداری میکنند.از آنجایی که حجم تولید شیر خام در دامداری ها و دام پروری ها بالا است ، ظرفیت حجم شیر سرد کن به 1 یا 2 تن هم میرسد و درون آن ها از یک پمپ برای تخلیه راحت شیر استفاده میشود.شیر سرد کن های دام داری و دام پروری بر خلاف شیر سرد کن های فروشگاهی که ایستاده هستند،افقی با مخزنی عریض تولید میشوند.بدنه این شیر سرد کن ها نیز تماما استیل است و دارای یک موتور قوی برای به گردش در آوردن همزن و شیر درون مخزن است.

 • شیر سرد کن پلیت

شیر سرد کن های پلیت برای سرد کردن فوری شیر خام در ایستگاه های جمع آوری شیر و کارخانه جات لبنیاتی کاربرد دارد.در این نوع دستگاه ها با وصل کردن شیر سردکن پلیت به مخزن نگه داری ، شیر با عبور از داخل آن سریعا خنک میشود.این دستگاه ها همزن و مخزن ندارند زیرا بعد از عملیات خنک سازی سریع شیر آن را به داخل شیر سرد کن ها منتقل میکنند.

قیمت شیر سردکن به چه عواملی بستگی دارد؟

برای تعیین قیمت همه دستگاه ها رابطه مستقیمی بین قیمت و کیفیت وجود دارد ولی باید توجه داشت که محصول با قیمت بالا همیشه با کیفیت نیست. 

پس به نکات زیر توجه کنید :

 1. مهم ترین قطعات شیر سرد کن ها جنس بدنه آن ، موتور دستگاه و یونیت برودتی آن می باشد.پس طبیعی است که هرچقدر قطعات به کار رفته در تولید شیر سرد کن ها از دوام بیشتر و کیفیت بالاتری برخوردار باشند قیمت آنها نیز افزایش میابد.
 2. با توجه به ساختار شیر خام،نمیتوان برای ساخت بدنه شیر سرد کن از هر آلیاژی استفاده کرد و جنس بدنه شیر سرد کن حتما باید از استیل استنلس باشد زیرا نه زنگ میزند و نه رنگ و طعم شیر را تغییر میدهد اما اگر بدنه شیر سرد کن از هر جنس دیگری باشد روی طعم و رنگ شیر تغییر ایجاد میکند.بدنه های استیل استنلس هم انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای خاصیت های منحصر به فردی هستند و این مورد هم روی قیمت شیر سرد کن تاثیر زیادی دارد.
 3. علاوه بر این ها انواع مختلفی موتور در شیر سرد کن ها استفاده میشود که ویژگی های خاصی دارند مثلا برند موتور،کیفیت موتور،میزان برق مصرفی موتور و علاوه بر این ها طول عمر موتور نیز بسیار مهم است.همه این موارد روی قیمت شیر سرد کن اثر گذارند.
 4. نوع جوشکاری هم در قیمت شیر سرد کن تاثیر میگذارد و برای اینکه جوشکاری دچار پوسیدگی نشود و مسائل بهداشتی در آن رعایت شود از جوش آرگون و co2 در ساخت این دستگاه ها استفاده می شود.
 5. علاوه بر این موارد ذکر شده کندانسور استفاده شده در شیر سرد کن هم عملکرد آن را تحت تاثیر قرار میدهد و تمام کارکرد این دستگاه به کندانسور یا یونیت برودتی آن بستگی دارد.بهترین این کندانسور ها آمریکایی و اروپایی هستند و بسیار عالی عمل میکنند و قیمت بالایی هم دارند.
 6. داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش هم روی قیمت شیر سرد کن تاثیر دارد.

 

برای آگاهی از تمام قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

مشخصات فنی شیر سرد کن


جنس بدنه : استیل

جنس وان : استیل نگیر

تک قلو و دو قلو هم موجود است

از 100 تا 1000 لیتر برای سوپر مارکت با دامداری

سیستم عایق : تزریق فوم فشرده

انتخاب موتور به سفارش مشتری

2 نوع : استوانه و چهار گوش موجود است

لوله های رسانا و مسی و کاملا لهیم کاری شده هستند

موتور شیر سرد کن ها موتور فریزر است

ترموستات : دیجیتال

رادیات : مسی 24 پر

فن بزرگ

اسکلت 3 سال گارانتی و موتور 18 ماه گارانتی دارد

 

انواع شیر سرد کن تولید شرکت یونیکانواع شیر سرد کن

 

تولید انواع شیر سرد کن

 

بهترین شیر سرد کن

 

فروش انواع شیر سرد کن

 

جدید ترین شیر سرد کن

 

تولید و فروش مجهز ترین شیر سرد کن های صنعتی

 

شیر سرد کن صنعتی

 

تولید و فروش با کیفیت ترین شیر سرد کن های صنعتی

 

شیر سرد کن

 

تولید و فروش شیر سرد کن با طرح های دلخواه مشتری

 

شیر-سرد-کن

 

شیر سرد کن همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش

 

شیر-سرد،کن

 

شیر،سرد-کن

 

شیر،سرد،کن

 

دیگر خدمات شرکت یونیک

 1. یخچال نوشیدنی 4 درب
 2. یخچال ایستاده 60 سانتی
 3. یخچال ایستاده 70 سانتی
 4. یخچال کبابی
 5. فریزر صندوقی